Zimowe zapasy- Żabki

Utworzono dnia 28.11.2021, 20:37

W naszym przedszkolu październik był miesiącem intensywnej pracy, przedszkolaki z grupy "Żabki” postanowiły przygotować zapasy na zimę. Podczas rozmowy na temat różnych rodzajów przetworów postanowiliśmy wspólnie przygotować kompoty, ustaliliśmy, że przygotujemy je z jabłek, śliwek i gruszek. Na początku przygotowaliśmy słoiki, następnie umyliśmy owoce i posegregowaliśmy ze względu na rodzaj. Później przystąpiliśmy do krojenia.  W dalszej kolejności dzieci samodzielnie napełniały słoiki owocami, wsypały cukier, licząc ilość wsypanych łyżeczek, następnie z pomocą pań wlały wodę i zakręciły słoiczki. Po ugotowaniu słoiczki z kompotami zostały  pięknie przyozdobione i zabrane do domów gdzie zostaną spożyte zima do obiadku.