„Witaminowe smakołyki”- Żabki

Utworzono dnia 04.10.2021, 19:01

Z myślą o owocowych i jarzynowych witaminkach grupa „Żabki” przygotowała wspólnie pyszna sałatkę jarzynową oraz koktajl owocowy.  Dzieci doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać. Przy tej okazji przedszkolaki poznały smak, wygląd i zapach niektórych składników.

Dzieci samodzielnie kroiły, mieszały i doprawiały sałatkę warzywna przestrzegając przede wszystkim zasad bezpieczeństwa podczas korzystania przez dorosłych z urządzeń elektrycznych oraz przy posługiwaniu się nożem.

Przygotowanie sałatki i koktajlu dało dzieciom wiele satysfakcji, chętnie uczestniczyły w przygotowaniach, a potem z apetytem kosztowały.