Rewitalizacja placu zabaw w Błędowej Tyczyńskiej

Utworzono dnia 09.10.2023

12 września 2023r. - nasza Pani Dyrektor Agnieszka Bajda, wraz z komisją składającą sie z przedstawiciela Urzędu Gminy Chmielnik Pana Marka Czarnoty, Prezesa Stowarzyszenia na rzecz rozwoju i promocji wsi Błędowa Tyczyńska RAZEM Pana Wiktora Drala ,, odebrała" świeżo wyremontowany plac zabaw przy oddziałach przedszkolnych w Błędowej Tyczyńskiej.

Działanie takie nie miałoby możliwości sfinansowania gdyby nie działalność właśnie Stowarzyszenia, które w listopadzie 2022roku podpisało umowę z Województwem Podkarpackim na przyznanie pomocy dotyczącej realizacji działania ,, Rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w Błędowej Tyczyńskiej", poprzez zagospodarowanie centrum miejscowości tj. budowę elementów małej architektury-placu zabaw, chodnika, i ogrodzenia. Działanie to było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania 19.2. ,, Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w ramach działania ,, Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Lokalna grupa Działania -Lider dolina Strugu objętego Programem w zakresie Rozwój infrastruktury turystycznej , rekreacyjnej lub kulturowej, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wartość uzyskanego dofinansowania to 60 000,00 zł. Natomiast wartość całej inwestycji razem ze wsparciem Urzędu Gminy to 124 145,38 zł

Przebudowano: nawierzchnię placu, chodnik , zamontowano nowe ogrodzenie, oraz nowe elementy zabawowe dla dzieci.

Obiekt jest ogólnodostępny, wszyscy chętni mogą korzystać nieodpłatnie i spędzać wolny czas na świeżym powietrzu.

W imieniu dzieci z oddziałów przedszkolnych z Błędowej Tyczyńskiej , ich rodziców, oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. M. M. Kolbego w Chmielniku składamy serdeczne podziękowania wszystkich osobom zaangażowanym w realizację tego projektu, To dzięki Wam nasze dzieci przedszkolne mogą cieszyć się wspaniałą zabawą na świeżym powietrzu podczas pobytu w przedszkolu. Dziękujemy !!!

Rewitalizacja placu zabaw w Błędowej Tyczyńskiej

Utworzono dnia 09.10.2023, 20:02