Projekt "Lekcje nie z tej Ziemi"

Utworzono dnia 05.12.2023

W dniu 5 grudnia ramach inicjatywy prowadzonej przez Centrum Nauki Kopernik, uczniowie klasy siódmej i ósmej mogli uczestniczyć w projekcie  „Lekcje nie z tej Ziemi!”. Zajęcia przeprowadziła pani dr Agata Kołodziejczyk.

Temat zajęć to: „Zawody przyszłości. Wideo-spacer po centrum szkolenia komercyjnych astronautów”.

Pani doktor Agata Kołodziejczyk jest neurobiolożką z kosmiczną misją, współzałożycielka Space Garden i Analog Astronaut Training Center, główna pomysłodawczyni i realizatorka powstania analogowych baz do symulacji misji kosmicznych w Polsce. Członkini Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego, Polskiego Towarzystwa Rakietowego.

Podczas zajęć pani Agata przedstawiła zawody przyszłości i znaczenie rozwoju technologii dla przetrwania ludzkości. Pokazała uczniom jakie ćwiczenia powinni wykonywać aby ćwiczyć swój mózg.

Lekcja pozwoliła uczniom i uczennicom dostrzec, że najnowsze technologie i osiągnięcia przemysłu kosmicznego są znacznie bliżej, niż im się wydawało. Jak się okazuje z niektórych korzystają każdego dnia. Mamy nadzieję, że rozmowa zainspiruje młodzież do odkrycia w sobie nowych pasji. Może ktoś zwiąże swoją przyszłość z branżą kosmiczną?

Dziękujemy pani doktor Agacie Kołodziejczyk za wspaniałe przedstawienie uczniom tematyki kosmicznej.

Projekt "Lekcje nie z tej Ziemi"

Utworzono dnia 05.12.2023, 19:54