Niech obudzi nas muzyka! - Już działamy !

Utworzono dnia 09.10.2023

W marcu 2023r. grupa nieformalna ,,Wokół Aktywnej Trójki" pod patronatem Stowarzyszenia na rzecz promocji i rozwoju wsi Błędowa Tyczyńska RAZEM ; przystąpiła do napisania projektu ,, Niech obudzi nas muzyka!", który miał być odpowiedzią na rozwijanie talentów zaangażowanej w życie szkoły i zdolnej młodzieży. Projekt ten uzyskał dofinansowanie w ramach projektu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023 sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030; w wysokości 6 000,00 złotych.

W ramach projektu w lipcu i sierpniu: zebrano chętnych do działania w  zespole muzycznym, zakupiono potrzebne instrumenty, rozpoczęto wspólne muzykowanie. We wrześniu, tj. 28 września 2023r. odbył się pierwszy z dwu zaplanowanych koncertów, pt. ,, Pożegnanie lata". Zespół przygotował najpiękniejsze piosenki z  filmów animowanych Disneya, odbyły się także zabawy integracyjne dla małych dzieci, oraz młodzieży. W rytmie znanych pląsów integracyjnych takich jak : Makarena, Bejgijka, czy Babyshark  tańczyli wszyscy: dzieci młodzież, oraz rodzice, a nawet babcie. Chętni mogli także poczęstować się przekąskami  przygotowanymi w kawiarence. Boisko szkolne stało się miejscem popołudniowego spotkania, gdzie muzyka połączyła wszystkich, zachęciła do wspólnego spędzania czasu. Był to bardzo miło i ciekawie spędzony czas.

Wojewódzkimi operatorami projektu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023 są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszenie ,, Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD ,, TRYGON- Rozwój i Innowacja „, Fundacja Przestrzeń Lokalna.

Niech obudzi nas muzyka! - Już działamy !

Utworzono dnia 09.10.2023, 20:12