Sprawdzian szóstoklasisty 2015

Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do odwiedzenia strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, na której zostały stworzone specjalne zakładki porządkujące informacje dotyczące nowej formuły sprawdzianu, która będzie obowiązywała od przyszłego roku.

Dla uczniów, którzy od roku szkolnego 2014/2015 będą pisali sprawdzian w szóstej klasie szkoły podstawowej, zamieszczono film instruktażowy na temat przebiegu sprawdzianu, rodzajów zadań i sposobów podawania odpowiedzi. Dla ich rodziców przygotowano szczegółowe informacje dotyczące między innymi struktury sprawdzianu, podstawowych zasad jego przeprowadzania i informacji, jakie znajdą się na zaświadczeniu o wynikach. Nie zabrakło także zakładki dla nauczycieli, w której znalazł się cykl czterech wykładów dotyczących zmian w sprawdzianie od roku szkolnego 2014/2015 przygotowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie.

Zapraszamy na stronę Centralnej Komsji Egzaminacyjnej w Krakowie:

Informator

Sprawdź siebie! Aby nabrać pewności, że jesteś dobrze przygotowany, samodzielnie rozwiąż przykładowe testy. Znajdziesz je na stronie :

Sprawdzian szóstoklasisty