Spotkanie autorskie w Kółku młodego czytelnika

Utworzono dnia 20.12.2022, 11:55

Jednym z działań zaplanowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  jest działalność Kółka młodego czytelnika w naszej bibliotece szkolnej. Uczestnicy zajęć bibliotecznych w ramach tego kółka wzięli udział w spotkaniu autorskim z aktorami teatru Zielony Melonik gdzie główną autorką tekstów spektakli, publikacji dla dzieci oraz powieści obyczajowych  jest  pani Katarzyna Kielecka- Masłocha. Pani Katarzyna od lat pisuje  różne drobne formy  literackie dla najmłodszych czytelników: wiersze, opowiadania ,teksty piosenek i  scenariusze przedstawień teatralnych. Aktorki przybliżyły dzieciom  postać autorki scenariuszy przedstawień oraz tajniki zawodu aktora. Pokazały kilka ćwiczeń artykulacyjnych  oraz trików aktorskich , pozwalających np. zamienić dłonie na oczy sowy lub lupę.

Spotkanie z pewnością zapadnie w pamięć młodym czytelnikom i pozostawi miłe wspomnienia.