Bohaterowie naszych lektur

Utworzono dnia 25.05.2016, 08:53

Dwie uczennice naszej szkoły, Daria Ciura z kl. IV oraz Paulina Ciura z kl. V, wzięły udział w XV międzyszkolnym Konkursie Literacko - Teatralnym pn."Bohaterowie naszychlektur". Jedna z nich - Daria Ciura zdobyła III miejsce, spośród 29 uczniów rzeszowskich szkół podstawowych. XV - jubileuszowy konkurs literacko - teatralny odbył się na małej scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W jury zasiedli aktorzy Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13, która jest organizatorem konkursu.

Zadanie nie było łatwe, gdyż każdy z uczestników na scenie sam prezentował postać znaną z lektury. W naszej szkole przygotowania do konkursu odbywały się w ramach kółka z j.polskiego. W grze jednego aktora nasze uczestniczki wcieliły się kolejno: Daria w rolę Pinokia, a Paulina zagrała Anię z Zielonego Wzgórza. Obydwie zrobiły to doskonale. Gratulacje!