Zuchy w Domu Pomocy Społecznej

Utworzono dnia 03.01.2017, 19:07

W  atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zuchy z gromady „Kwiaty Paproci„ wraz z paniami Moniką Wal, Mariolą Tereszkiewicz oraz Agnieszką Bajdą odwiedziły podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Chmielniku.  Inicjatywa  wsparta szeroko rozumianym wolontariatem zakończyła się sukcesem. Dzieci  długo przygotowywały się do wyjazdu. Uczyły się kolęd, pastorałek, wypiekały pierniki ochoczo wyrabiając ciasto i wycinając świąteczne kształty. Nadszedł upragniony dzień 20 grudnia, dzieci ubrały się w piękne, zuchowe stroje, zapakowały upominki i udały się do DPS. Tam wzruszeń i łez szczęścia nie było końca. Starsi ludzie z przejęciem oczekiwali zapowiedzianej wizyty. W całym budynku słychać było śpiew kolęd, pastorałek, oklaski, składane życzenia… To było wspaniałe przeżycie zarówno dla osób zebranych na auli jak i chorych umieszczonych w salach, o których również pamiętano w tym szczególnym dniu. A jak zuchy oceniły tą inicjatywę? Ich komentarze stały się puentą dnia  „Dobroć dawana innym zawsze do nas wraca”.