Tańce irlandzkie

Utworzono dnia 03.01.2017, 11:58

22 grudnia 2016 roku po raz kolejny odbyło się spotkanie z muzykami szkoły muzycznej Yamaha. Audycję poprowadził pan Artur Bradliński oraz towarzysząca mu tancerka zespołu Keraan- pani Marta. Tematem spotkania były tańce irlandzkie. Zaprezentowane zostały specjalne baletki do "tańców miękkich"  i stepy irlandzkie do "tańców twadych" oraz pięknie haftowany strój, w których tancerki występują podczas pokazów i turniejów. Uczniowie mogli posłuchać typowej muzyki do tańców irlandzkich" reel, jig, hornpipe, slip jig i polkę, a także nauczyć się podstawowych kroków tańca Ceilidh i Cirkast.