2 rocznica nadania imienia Szkole

10 października minęły dwa lata od nadania naszej Szkole imienia Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Nasza społeczność szkolna weszła w skład Rodziny Kolbiańskiej i konsekwentnie realizuje Jego życiowy testament. Nasz święty Przewodnik czuwa nad wszelkimi poczynaniami spoglądając swym dobrotliwym wzrokiem z obrazu na szkolnym korytarzu. Cieszymy się, że mogliśmy się włączyć w obchody Roku Kolbiańskiego, uczestnicząc w jego rozpoczęciu i zakończeniu, w dniu 14 sierpnia, poprzez pielgrzymkę pieszą do Borku Starego w rocznicę śmierci Św. Maksymiliana.

Natomiast obchody drugiej rocznicy nadania Szkole imienia obchodziliśmy na wyjeździe do Kalwarii Pacławskiej, miejsca pobytu współbraci Ojca Kolbego- franciszkanów oraz miejsca, w którym wprwdzie krótko, ale przebywał On na Przemyskiej Ziemi. Wszyscy uczniowie z nauczycielami i panią Dyrektor stanęli u stóp Matki Boskiej Kalwaryjskiej, Pani Słuchającej, aby podziękować za naszego Patrona oraz powierzyć sprawy Szkoły w wychowania na kolejne lata.

Podróż- pielgrzymkę odbyliśmy trzema autokarami. Po drodze podziwialiśmy piękno ojczystych krajobrazów oraz barwy polskiej jesieni. Na szczycie Kalwarii zostaliśmy przyjęci przez braci zakonnych, zaznajomieni z historią miejsca, nakarmieni oraz mieliśmy okazję zobaczyć piękny kościół, jak też, z wieży widokowej, krajobraz sąsiadującej z Polską Ukrainy.

Najważniejszym jednak momentem była Msza św. sprawowana przed cudownym obrazem Maryi, odprawiona przez brata zakonnego i naszego księdza katechetę Mateusza Olbrota, w czasie której złożyliśmy nasze podziękowania i prośby. Uczniowieklasy VI zaprezentowali krótki montaż słowny dotyczący życia i dzieła Św. Maksymiliana. Należy nadmienić, że towarzyszył nam sztandar, który reprezentował naszą placówkę poza murami Szkoły.

Było to wspólne przeżywanie rocznicy, która zintegrowała nas do dalszego działania w myśl zasady naszego Parona: Małe rzeczy z wielką czyń miłością!

2 rocznica nadania imienia Szkole

Utworzono dnia 11.08.2018, 18:57