Trójkowy kącik religijny

Utworzono dnia 14.05.2020
Maksymilian Maria Kolbe stał się pierwszym polskim męczennikiem podczas II wojny światowej, który został wyniesiony na ołtarze. Święty Maksymilian Maria Kolbe jest patronem naszej szkoły. Św. Jan Paweł II, nazwał go patronem „naszych trudnych czasów".
W tym trudnym dla nas wszystkich czasie poznajmy go bliżej i prośmy go o wstawiennictwo.

Myśli św. Maksymiliana Marii Kolbego

Myśli na każdy dzień
  • Pan Bóg nie tylko wie i może, ale szczególnie przez Niepokalaną czyni to, co najlepsze dla ciebie i innych.
  • Świat i jego honory, bogactwa, przyjemności - wszystko to się skończy.
  • Celem twoim jest tylko Bóg.
  • Naśladuj, co widzisz dobrego w innych.
  • Myśl o niebie niech cię pobudza do wielkich cnót.
  • Nic nie ufaj sobie: we wszystkim całkowicie zaufaj miłosierdziu Bożemu, co przez Niepokalaną cię prowadzi.
  • W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał.
  • Największym nieprzyjacielem miłości Bożej jest miłość własna.
  • Życie krótkie; po śmierci nie ma zasług. Teraz czas stać się świętym.
  • Wieczność, wieczność, wieczność!!! Uczy rozumu.
  • Sam z siebie niczym jesteś, nic nie masz, prócz grzechów i nic nie możesz, tylko grzeszyć; z łaski Bożej wszystko masz, gdy masz Boga, wszystko możesz przy Jego pomocy.
  • Miłość nie polega na uczuciach, chociaż i te są dobrem (przypadłość); ale na cenieniu Pana Boga ponad wszystko (Tomasz Morus). - Żeby zrobić przyjemność jak największą Panu Bogu, unikaj nie tylko grzechu śmiertelnego i powszedniego, ale staraj się wypełnić także rady.
  • Św. Tomasz więcej się nauczył u stóp Krzyża aniżeli z książek.
  • Szukaj tylko jak największego rozszerzenia Królestwa Pana Jezusa.
  • Pan Jezus przyjmuje w pokoju i honory dla chwały Bożej. - Jeżeli w pokoju, dla chwały Bożej, honory i wzgardę nauczysz się przyjmować, będziesz świętym.
  • Uczucia nie są nieomylnym znakiem miłości Bożej, ale praca i cierpienie ochotne dla Pana Boga okazują jej istnienie.
  • Nieomylnym kryterium miłości Bożej jest wykonywanie woli Bożej i zdanie się na Jego Przenajświętszą wolę.
  • Z ufnością czyń, co masz czynić, nie wdając się w sprawy innych; tak uzyskasz o wiele więcej czasu do wypełniania własnych obowiązków.
  • Niepokalana wielu uczyniła świętymi (wszystkich, co do Niej się uciekali). Brak nabożeństwa do Niej jest złym znakiem.
  • Dozwól się prowadzić, szczególnie w rzeczach, które ci się nie podobają.
  • Jedynym zajęciem na tej ziemi jest zbawienie duszy; pokój w woli Bożej.
  • Zwycięż samego siebie.