Spotkania z ciekawymi zawodami cz. 2: SAPERZY

Utworzono dnia 16.05.2018

10 maja żołnierze patrolu rozminowania nr 33 z 21 Batalionu Dowodzenia odwiedzili naszą szkołę. Dowódca patrolu, st. chor. Ryszard Baran opowiedział uczniom o niebezpiecznej pracy saperów, przedstawił szczególnie groźne przedmioty, pozostałości po wojnach, takie jak: miny, granaty, bomby czy pociski artyleryjskie, które do tej pory ciągle są odnajdywane. W przypadku ich znalezienia  nie zawsze umiemy się właściwie zachować i postąpić.  Dlatego zostały uczniom pokazane sposoby jak postępować oraz podane numery służb reagowania kryzysowego. Następnie oglądaliśmy sprzęt, który jest wykorzystywany w czasie pracy saperów.

Więcej informacji w najnowszym wydaniu gazetki Trójkowe Nowinki.

A oto kilka zdjęć:

Spotkania z ciekawymi zawodami cz. 2: SAPERZY

Utworzono dnia 16.05.2018, 21:53

Więcej informacji w najnowszym wydaniu gazetki Trójkowe Nowinki.

A oto kilka zdjęć: