SPACER EDUKACYJNY KLASY PIERWSZEJ

Utworzono dnia 14.06.2022

We wtorek 14 czerwca klasa I wraz z wychowawczynią P. Bożeną Gwizdała oraz P. Katarzyną Kaszubą i  P. Joanną Zatoń wybrała się na spacer edukacyjny po najbliższej okolicy poznając nowe, ciekawe miejsca.

Pierwszym punktem naszego wyjścia poza szkołę była Firma ALFRED   gdzie mieliśmy okazję zobaczyć linię produkcyjną  napojów Alfred. Następnie odwiedziliśmy piekarnię, w której dzieci poznały  sposób wypieku pysznego pieczywa.

W dalszej wędrówce spacerem doszliśmy do młyna w którym zboże zamieniane jest na mąkę do wypieków. Tam korzystając z chwili odpoczynku zasmakowaliśmy otrzymane w piekarni Alfred bułeczki drożdżowe.

Nieco posileni ruszyliśmy w dalszą drogę aby dotrzeć do Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku. W drzwiach czekały już na nas P. Irena Szczypek i P. Sylwia Kozak. Pani Irenka przygotowała  dla dzieci bardzo ciekawe spotkanie czytelnicze. Dzieciaki z radością iż zainteresowaniem przygotowywały się do wakacyjnych podróży.

Następnie, dzięki magicznym biletom, dzieci przeniosły się do fioletowej Sali Centrum Dziedzictwa i Kultury Gminy Chmielnik gdzie pod przewodnictwem Pani Sylwii wyczarowały swoje niebiańskie balony do wakacyjnych podróży.

Do szkoły wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni, niestety nie balonem, lecz autobusem szkolnym.

To był bardzo udany dzień. Przed pierwszakami jeszcze do poznania bardzo wiele miejsc  najbliższej okolicy.

SPACER EDUKACYJNY KLASY PIERWSZEJ

Utworzono dnia 14.06.2022, 18:52