Pasowanie na Ucznia

Utworzono dnia 15.10.2018

W dniu 12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość  Ślubowania i Pasowania na ucznia.

W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło 17-ro dzieci. Na pamiątkę każdy otrzymał Akt pasowania na Ucznia, a także pierwszą w życiu legitymacje szkolną. Uroczystość zainaugurował taniec narodowy „Polonez”, który podkreślał uroczysty charakter Ślubowania. Do tego niezwykle wyjątkowego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się przez ostatnie tygodnie. Nauka wierszyków, piosenek, była dla nich wyzwaniem, które z chęcią podejmowali. Nasi mali uczniowie pod okiem Pań cierpliwie ćwiczyli kroki  układu choreograficznego do niezwykle wyjątkowego tańca narodowego jakim jest Polonez.

Podczas prezentowanego programu, dzieci odpowiadały również na pytania zadawane przez wychowawcę Panią Małgorzatę Jaworską  Po części artystycznej przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego Anna Maciołek i Krystian Starzak nie mieli wątpliwości co do tego, że swój pierwszy poważny egzamin pierwszaki zdały celująco. Na zakończenie uroczystości ks. Krzysztof Szot udzielił błogosławieństwa Bożego uczniom klasy pierwszej, a Pani Dyrektor wręczyła na dłonie wychowawcy klasy Pani Małgorzaty Jaworskiej prezent dla świeżo pasowanych pierwszoklasistów. Nie zabrakło serdecznych życzeń  i prezentów od Małego Samorządu Uczniowskiego, gromady Zuchowej i uczniów klasy drugiej i trzeciej. Po głównych uroczystościach zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia,   a następnie dzieci udały się do swojej sali na poczęstunek, gdzie czekała na nich niezwykła niespodzianka.

W przystrojonej sali rodzice przygotowali dla swoich pociech niezwykłe przyjęcie, był pięknie ozdobiony tort oraz cudowne prezenty, które sprawiły pierwszakom wiele radości.

Pasowanie na Ucznia

Utworzono dnia 15.10.2018, 21:19