„Nutki i słowa dla Niepodległej”

Utworzono dnia 14.11.2018

Nasz rodowód, nasz początek,

Hen od Piasta, Kraka, Lecha.

Długi łańcuch ludzkich istnień

Połączonych myślą prostą.

Żeby Polska, żeby Polska!

Żeby Polska była Polską!

Takimi słowami 8 listopada 2018r w naszej szkole rozpoczął  się Gminny Przegląd Wiersza i Pieśni Patriotycznej uczniów klas I-III szkół podstawowych pod hasłem „Nutki i słowa dla Niepodległej”. Było to kolejne działanie przygotowane przez Mały Samorząd Uczniowski i Gromadę Zuchową,  zaplanowane w szkolnym projekcie Urodziny Ojczyzny, związane z obchodami 100-lecia niepodległości.  Uroczystość uświetniło  odśpiewanie 4 zwrotek hymnu przez społeczność klas I-III oraz zaproszonych gości a także prezentacja klasy I w tańcu Polonez.  Reprezentacje młodych artystów ze szkół z terenu gminy miały okazję  zaprezentować się w przygotowanym patriotycznym repertuarze. Nastrój chwili podkreślały biało-czerwone kotyliony umieszczone na piersi każdego uczestnika spotkania  oraz  elementy stroju wykonawców w barwach narodowych. Wspólne świętowanie Urodzin Ojczyzny było też okazją do przypomnienia niektórych tragicznych wydarzeń z jej historii.

„Nutki i słowa dla Niepodległej”

Utworzono dnia 16.11.2018, 08:06

Nasz rodowód, nasz początek,

Hen od Piasta, Kraka, Lecha.

Długi łańcuch ludzkich istnień

Połączonych myślą prostą.

Żeby Polska, żeby Polska!

Żeby Polska była Polską!