„Multimedialna podróż do Tajlandii” w klasach 1-3

Utworzono dnia 07.01.2019

W dniu 19 grudnia uczniowie klas od 1 do 3 odbyli spotkanie z podróżnikiem Maciejem Krafa reprezentanta grupy ”Trzask”, zrzeszającej ludzi, którzy  z zamiłowania są podróżnikami, spełniającymi się w wyprawach do różnych części świata. Podróżnik „zabrał” nas w wirtualną podróż do Tajlandii. Nasz gość przez ponad godzinę opowiadał historię swojej podróży do tego kraju. Poznaliśmy zwyczaje i tradycje mieszkańców Tajlandii, wysłuchaliśmy ciekawostek   dotyczących zwierząt żyjących na tym obszarze tj. małpy, słonie czy tygrysy. Dowiedzieliśmy się o m. in. tym jak powstaje papier wyprodukowany z odchodów słonia, a owoc duriana wydziela tak ostrą, nieprzyjemną i trudną do usunięcia woń, że nie można go wnosić do tajskich hoteli, galerii, biur i na pokład samolotu.

Nie zabrakło ciekawych rekwizytów i pamiątek takich jak pieniądze, azjatyckie ręcznie robione stroje, np. szata panny młodej i kapelusz noszony przez najmądrzejszego człowieka plemienia, obręcz zdobiąca szyje kobiet, papier wytworzony z odchodów słonia.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści podróżnika, który dzięki ciekawej prezentacji, wyświetlanym zdjęciom i pamiątkom zabrał ich w niezapomnianą podróż.

„Multimedialna podróż do Tajlandii” w klasach 1-3

Utworzono dnia 07.01.2019, 18:30