Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Utworzono dnia 22.02.2018

Zaletą Internetu jest nieprzerwana praca sieci, możliwość korzystania z niej w dowolnych porach, praca w tempie dostosowanym do potrzeb i indywidualnych możliwości osoby uczącej się.
Można wykorzystywać go jako narzędzie wspierające proces kształcenia w zorganizowanych formach uczenia się, jak i w samokształceniu. Jednak mimo wielu zalet niesie on również pewne zagrożenia, szczególnie dla najmłodszych jego użytkowników.
Uczniowie naszej szkoły coraz częściej korzystają z zasobów Internetu. Toteż konieczna jest edukacja dzieci mająca na celu uświadomienie im zagrożeń i przekazanie zasad bezpiecznego korzystania z sieci.

Dlatego co roku w szkole organizowany jest "Dzień Bezpiecznego Internetu". W tym roku akcja została przeprowadzona 21 lutego 2018r. Przedstawienie ukazało scenkę rodzajową na temat bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu  "Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie". Scena ukazała nam jak ogromne zagrożenie stwarza nawiązywanie znajomości przez Internet.