„Drogi do wolności”

Utworzono dnia 15.11.2018

14 listopada gościliśmy w naszej szkole edukatora Instytutu Pamięci Narodowej, p.Zenona Fajgera, który przeprowadził z uczniami klas V – VIII spotkania o tematyce „Drogi do wolności”. Prowadzący przedstawił działania Polaków zmierzające do odzyskania niepodległości, od powstań narodowych aż po rok 1922, czyli czas ukształtowania się granic Polski. Uczniowie poznali bliżej również sylwetki  Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego  Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa oraz Romana Dmowskiego.  Bardzo interesujący wykład wzbogacony o prezentację multimedialną, filmiki z pewnością poszerzył wiedzę uczniów o poglądach i zaangażowaniu naszych bohaterów w sprawę na rzecz odzyskania niepodległości państwa polskiego. Przybliżył również trudne realia życia codziennego, z jakimi zmagali się zwykli ludzie w pierwszych latach istnienia odrodzonej Polski po 123 latach  zaborów.

„Drogi do wolności”

Utworzono dnia 15.11.2018, 22:31