Projekt eTwinning

Utworzono dnia 18.06.2016, 21:09

W czerwcu zakończyliśmy realizację projektu eTwinning pt."Let's celebrate languages during the special week from 9th to 14th of May 2016”.  Projekt powstał z inicjatywy szkoły francuskiej, z okazji ogłoszenia przez tamtejszego Ministra Edukacji, „Tygodnia Języ­ków” w dniach 09 – 14 maja. Uczestniczyło w nim 26 szkół z całej Europy. Podstawowym celem projektu było uświadomienie uczniom różnorodności językowej i kulturowej Europy,  a także rozwój umiejętności językowych, rozwój umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami informatycznymi,  nawiązanie znajomości z rówieśnikami  z innych krajów europejskich. Projekt realizowany był  przez ponad  2 miesiące z udziałem  uczniów klas IV - VI pod kierunkiem p. Joanny Stodolak oraz   p. Moniki Czarnoty. Uczniowie, pracując we­dług  ustalonego przez koordynatorów programu harmonogramu, podejmowali różnorodne działania. Wykonali plakaty informujące o projekcie, przygotowywali  prezentacje o swoim kraju, miejscowości w której mieszkają oraz o szkole, układali wspólnie przygotowany przez koordynatorów projektu  dialog w języku polskim i angielskim, w wersji mówionej i pisanej. Celem dialogu było przedstawienie podstawowych informacji o sobie. Uczennice klas IV – VI pod kierunkiem p. Moniki Wal oraz p. Marioli Tereszkiewicz przygotowały polską pio­senkę ludową do której dołączyliśmy  również angielskie tłumaczenie. Zaprezentowali także, przygotowaną wcześniej pod kierunkiem  p. Moniki Wójcik, inscenizację polskiej bajki „Pchła Szachrajka” z tłumaczeniem na język angielski.  Jednym z elementów projektu było również napisanie kartki z pozdrowieniami do wybranych partnerów. Uczniowie naszej szkoły napi­sali  kartki do swoich rówieśników  z Anglii, Włoch i Hiszpanii w ich językach narodowych i ostatnio otrzymali kartkę od naszych przyjaciół z Grecji. Wszystkie wytwory pracy dzieci zostały umieszczone na specjalnej platformie projektu zwanej TwinSpace na por­talu www.etwinning.net. W tygodniu podsumowującym  projekt uczniowie klas IV – VI, ko­rzystając z w.w. platformy,  mieli okazję zobaczyć i posłuchać swoich rówieśników z różnych krajów Europy prezentujących efekty swoich działań  oraz podsumować swoją wiedzę o kra­jach UE poprzez zamieszczone tam gry i zabawy.