Popołudnie z teatrem polskim

Utworzono dnia 25.11.2015, 15:51

Mijający już rok 2015 został ogłoszony przez Sejm RP - Rokiem Polskiego Teatru Publicznego. Z tej okazji w naszej Szkole odbyło się Popołudnie z Teatrem Polskim  zorganizowane dla środowiska lokalnego. Sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła sie na chwilę w teatr. Pani Dyrektor powitała przybyłych gości i wprowadziła wszystkich w  tematykę spotkania. Następnie uczennica - Ola Zagórska - przedstawiła przygotowaną prezentację na temat historii i idei teatru publicznego w Polsce, aż w końcu przyszedł czas na sztukę.  Grupa teatralna, składająca się z uczniów klas IV - VI,  odegrała spektakl zatytułowany "Pchła Szachrajka", na podstawie utworu Jana Brzechwy. Wybór ten nie był przypadkowy, gdyż jedną ze sztuk teatralnych granych w Teatrze Narodowym jest właśnie "Pchła Szachrajka", ze znakomitą obsadą aktorską. Popołudnie z Teatrem Polskim zakończyły gratulacje składane przez widzów młodym aktorom oraz wymiana myśli, przy małym poczęstunku.  Dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili to popołudniowe spotkanie.