Pasowanie na ucznia 2015

Utworzono dnia 30.10.2015, 12:01

Pasowanie na ucznia  to dzień niezwykły dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą.  Każde dziecko bardzo przeżywa to wydarzenie. Tak też było w naszej szkole. Pamiętne przyjęcie tegorocznych pierwszoklasistów do grona uczniów naszej szkoły odbyło się  21.10.2015r.

Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu dzieci z klasy pierwszych. Następnie uczniowie przedstawili całą swoją klasę. Okazało się, że w klasie pierwszej są dzieci i nieśmiałe, i rozgadane, że są skarżypyty i marudy, ale nie brakuje też takich uczniów, które znają swoje szkolne obowiązki, uwielbiają rachować, liczyć i swój umysł ciągle ćwiczyć. Dobre stopnie otrzymują, bo pracują wytrwale i sumiennie. Jaki wynikł wniosek z tego przedstawienia? Wszyscy stwierdzili, że szkoła jest wspaniała!  W szkole są klasy i dużo dzieci, a czas nauki miło im leci.

Kolejnym punktem programu był sprawdzian wiedzy naszych najmłodszych uczniów. Rodzice oczywiście musieli być obecni na uroczystości, bo trzeba było wspierać dzieci, żeby egzamin dobrze zdały. Za zadanie prawidłowo wykonane uczniowie otrzymywali sowite brawa. Na pytanie co zrobić w domu, co przygotować, aby do szkoły plecak spakować ? - wszyscy udzielili prawidłowej odpowiedzi. Z zagadkami o przyborach szkolnych również nie mieli problemu. Na trudne pytania Kto ty jesteś?  Polak mały – uczniowie odpowiadali bez wahania. Ostatnie zadnie brzmiało: ,, Jakie powinno być zachowanie?  Co trzeba sobie wziąć do głowy, aby mówili o Was – wzorowy? Uczniowie w kilku zdaniach wymienili cechy ucznia- absolutnego wzoru dla całej szkoły.

Całość imprezy uświetniły piosenki i tańce w wykonaniu naszych najmłodszych.

Po skończonej części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej na sztandar szkoły. Następnie pani Dyrektor pasowała ołówkiem każdego pierwszoklasistę na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Chmielniku. Wychowawczyni klasy na pamiątkę Pasowania wręczyła uczniom Dyplomy Pasowania na Ucznia, jako dowód przynależności do społeczności szkolnej. Następnie pani Dyrektor złożyła uczniom klasy pierwszej gorące gratulacje i powinszowania. Życzenia i upominki były też od uczniów klas drugich i rodziców, za co gorąco im dziękujemy.

Na pamiątkę tej wielkiej uroczystości wszyscy świeżo pasowani uczniowie wraz z panią Dyrektor i panią wychowawczynią klasy stanęli do wspólnego zdjęcia Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści udali się do sali lekcyjnej, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek

Uczniowie klasy pierwszej bardzo pragnęli złożyć ślubowanie i być pasowanymi. Włożyli dużo wysiłku w przygotowanie programu artystycznego i jestem z nich bardzo dumna, bo myślę, że wszystko wyszło bardzo dobrze.

Drodzy Wychowankowie!

Zostaliście pasowani na uczniów, tym samym staliście się prawdziwymi uczniami naszej szkoły.

Chcę wam życzyć moi mili,

byście dobrze się uczyli

i jak największą samodzielność w życiu zdobyli.

Życzę, abyście rodziców i nauczycieli słuchali,

a z kolegami ze szkoły wzajemnie się szanowali

i w potrzebie wspierali.

Wychowawca klasy I

Zofia Puterla

Dziękuję rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie wystroju sali lekcyjnej, części konsumpcyjnej i upominków dla uczniów.