Let Me Grow

Utworzono dnia 10.11.2015, 10:38

W dniach od 03-06 listopada w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny Let Me Grow. Głównym celem tego projektu było wzbudzenie w uczniach zainteresowania obcą kulturą, szerzenie tolerancji i zachęcenie do nauki języka angielskiego, tak ważnego w dzisiejszych czasach.

W połączeniu z rozrywką i aktywną formą zajęć, uczniowie mieli szansę na obcowanie z obcokrajowcami. Dzięki temu mogli rozwinąć swoje zainteresowania, lepiej poznać świat, problemy społeczne oraz życie codzienne w innych krajach. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez  wolontariuszy z Maroko i Malezji- Abdo i Micholasem. Na zajęciach omawiane były różnorodne tematy tematy : Przyroda: „wizyta w Zoo”, „Podróż dookoła świata”, nauka podstawowych słówek w języku ojczystym wolontariusza, pogoda w różnych strefach klimatycznych, porównanie do Polski, zabawy i gry popularne w danym kraju, kultura: sztuka, malarstwo, muzyka, taniec, tradycyjne jedzenie, geografia: miejsca turystyczne, fauna i flora, religia: religia danego kraju, historia krajów praktykantów oraz systemy polityczne. Zarówno przybyli goście, jak i realizowana na lekcji tematyka cieszyła się ogromnym zainteresowanie wśród uczniów oraz nauczycieli.