konkurs języka angielskiego

Utworzono dnia 20.06.2016, 19:13

20 maja 2016 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Języka Angielskiego „Do you know the adventures of Tom Sawyer?” Celem konkursu było zachęcenie uczniów do rozwijania swoich zdolności językowych poprzez czytanie lekturek w wersji oryginalnej oraz samodzielną pracę z tekstem i ze słownikiem językowym. Konkurs składał się z trzech części: 1. Czytanie dowolnego fragmentu lektury „The adventures of Tom Sawyer”, 2. Udzielenie ustnej odpowiedzi na wylosowane pytania do lektury, 3. Pisemny test sprawdzający znajomość lektury. Za każde wykonane zadanie uczniowie otrzymywali określoną w regulaminie liczbę punktów. Rywalizacja miała charakter indywidualny oraz międzyklasowy. Do konkursu przystapiło 9 uczniów z klasy V i VI. Przygotowywali się do niego samodzielnie w domu oraz podczas zajęć dodatkowych z języka angielskiego. Trudne zadanie rozstrzygnięcia wyników należało do jury w składzie: p. Monika Wal oraz P. Joanna Stodolak. Gościem honorowym była Pani Dyrektor Bożena Gwizdała. W rywalizacji indywidualnej wygrały nastepujące osoby:

I miejsce: Aleksandra Zagórska, kl.VI

II miejsce: Klaudia Urbańska, kl.V

III miejsce: Paulina Nowak kl.VI, Agata Dral, kl.V

W rywalizacji międzyklasowej jednym punktem wygrała klasa VI. Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom gratulujemy wyników!