Dzień Papieski 2015

Utworzono dnia 26.10.2015, 16:02

11 października w całej Polsce i w Kościele obchodziliśmy XV Dzień Papieski.Przebiegał on pod hasłem: "Św. Jan Paweł II – patron rodziny". Każdy taki dzień ma nam ukazywać, przypominać i przybliżać osobę św. Jana Pawła II i jego nauczanie. "Nasz papież –Polak", bardzo często podkreślał, jak wielką wartością jest rodzina i jak ważne jest to, by była ona mocna Bogiem, mocna miłością. "Rodzina drogą jest Kościoła" – mówił. Z pewnością więc możnago nazywać patronem rodziny. W tym dniu w całej Polsce, w Kościele fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia", zbiera do puszek ofiary pieniężne przeznaczone na stypendia dla zdolnej, ale niemającej wystarczających środków finansowych, a chcącej się uczyć młodzzieży. W tym roku 2,5 tyś. Młodych ludzi, dzięki zebranym ofiarom będzie mogło podjąć naukę w szkole średniej czy na studiach. To bardzo szczytny cel i wyraz wielkiej troski o drugiego człowieka, zwłaszcza potrzebującego. W związku z tym pięknym wydarzeniem w naszej szkole 20 października odbyła się akademia, w której wzięli udział uczniowie klasy piątej i szóstej. Przypomnieli nam oni postać ojca św. Jana Pawła II i to, co mówił na temat rodziny. Prawdą jest, że rodzina jest wtedy zdrowa i szczęśliwa, gdy jest Bogiem i miłoscią mocna. O tym musimy pamiętać. Naszą akademię swoim śpiewem ubogaciły także zuchy, czyli uczniowie klasy trzeciej. Przygotowane przez panią wychowawczynię walnie przyczyniły się do upiększenia szkolnego, małego " Dnia Papieskiego".