Chrzest Polski

Utworzono dnia 28.04.2016, 16:36

W kwietniu bieżącego roku obchodzimy 1050 rocznicę chrztu Polski. Z tej okazji, z inicjatywy i pod kierunkiem p. Zdzisławy Wąsacz, podjęto w naszej szkole różnorodne działania obejmujące wszystkich uczniów. Uczniowie klas I-III mieli za zadanie przygotować portrety Mieszka I, natomiast uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w konkursie wiedzowym       „U źródeł państwa polskiego”. Zwyciężczyniami konkursu zostały uczennice klasy VI: Paulina Nowak oraz Aleksandra Zagórska, zdobywając maksymalną liczbę punktów. II miejsce zajęło  8 uczniów klasy V. Zwięczeniem szkolnych uroczystości była prezentacja audiowizualna na temat początków państwa polskiego oraz krótka inscenizacja, w wykonaniu uczniów klasy V, ukazująca moment przyjęcia chrztu przez Mieszka I. Obchody zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu polskiego oraz rozdaniem nagród zwycięzcom konkursu.