Projekt edukacyjny: „Młody chemik”

Utworzono dnia 13.12.2014, 08:34

Dnia 9 grudnia w ramach programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR – wolontariat studencki” uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym: „Młody chemik”. Głównym jego celem było pokazanie uczestnikom, że chemia nie jest tylko trudną nauką ścisłą, ale też świetną zabawą, do której nie potrzeba specjalnych odczynników.

Mieli okazję wspólnie z wolontariuszami wykonać proste doświadczenia przy użyciu produktów spożywczych i przemysłowych znajdujących się w każdym domu oraz zobaczyć pokaz fascynujących doświadczeń, inspirujących do dalszej edukacji i rozwoju. W czasie zajęć uczniowie poszczególnych klas IV – VI samodzielnie zrobili domowe żelki, poprzez proste doświadczenia  chemiczne oddzielali sól od pieprzu. Dowiedzieliśmy się jak przebić balon na wylot za pomocą wykałaczki, tak aby nie pękł oraz jak nie wpaść w pułapkę ruchomych piasków. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.