„Nasze różańcowe arcydzieła”

Utworzono dnia 25.01.2015, 17:13

Październik to miesiąc poświęcony Maryi. Szczególnym wyrazem naszej wiary w Bożą pomoc za wstawiennictwem Matki Bożej jest modlitwa różańcowa.  Rozważanie tajemnic związanych z życiem Maryi i Jezusa, niezwykłych wydarzeń z tym związanych pomaga nam wchodzić w głąb wiary i rozwijać ją. Dlatego chrześcijanin powinien umiłować różaniec i o tą miłość do różańca troszczyć się już od dzieciństwa.

Nasza szkoła pomaga w tym swoim uczniom chociażby przez coroczny, październikowy konkurs różańcowy, na najpiękniejszy i najbardziej pomysłowy różaniec, który stał się już niemal tradycją. W tym roku ponad 50 uczniów wystartowało w tym konkursie, wykonując przeróżne, niezwykle pomysłowe i pracochłonne różańce. Wykorzystali do tego naprawdę bardzo różne produkty, od takich, można powiedzieć klasycznych, jak kasztany, orzechy włoskie czy laskowe, groch przez jarzębinę, żurawinę, papier kolorowy, bibułę, koraliki aż po śrubki, filc czy makaron. Wykonanie tych różańców na pewno okupione było żmudną i długą pracą, to tylko świadczy o wielkich chęciach i zaangażowaniu dzieci w to, co robią. Świadczy o nich bardzo dobrze!

Cel konkursu był następujący: uczynić bliską dzieciom i ich rodzinom modlitwę różańcową a przez to uczynić też bliską osobę Maryi. Wzbudzić w nich troskę o modlitwę różańcową i  relację z Matką Bożą, aby w konsekwencji dzieci, także ich rodzice z miłością patrzyli na Maryję i różaniec.

Wybór „najlepszego” różańca okazał się bardzo trudny. Przy ocenie należało wziąć pod uwagę nie tylko wyraz artystyczny, wizualny ale też stopień trudności i pomysłowość. Po długich obradach komisja konkursowa w składzie

- p. Joanna Stodolak

- p. Edyta Domin

- p. Halina Murias

I jako przedstawiciel uczniów: Jakub Drąg

Postanowili wyróżnić następujące osoby: Łukasz Wąsacz (IA), Daria Ciura(III), Magdalena Drąg(III), Bartosz Hadała(II), Paulina Szczypek (IA), Aneta Filip(V), Dominika Bolanowska(II).

Natomiast pierwsze trzy miejsca i nagrody główne przypadły osobom:

1 miejsce: Jakub Wąsacz (kl. IA).

2.miejsce: Dominika Wąsacz (kl. IV).

3. miejsce: Klaudia Magrys (kl. II).

To naprawdę były arcydzieła. Dlatego nikt, kto wziął udział w konkursie nie został bez nagrody. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie gratulacje i uznanie.

Ks. Krzysztof Szot