Utworzono dnia 30.03.2015, 18:38

W dniach 17, 20 luty 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Św. M. M. Kolbego w Chmielniku m.in. przeprowadzono prezentację multimedialną  w ramach akcji DBI ph. „Razem tworzymy lepszy Internet”. Prowadzący nauczyciele M. Czarnota i T. Bembenik na wstępnie zapoznali młodzież z historią oraz celem akcji DBI. Następnie przedstawiono filmy rysunkowe dotyczące zagrożeń oraz bezpieczeństwa korzystania z sieci – wirusy, spam, uzależnienia. Po seansie przeprowadzono dyskusję z młodzieżą dotyczącą powyższych zagadnień. Wynikiem tej dyskusji było stworzenie kodeksu Bezpiecznego korzystania z Internetu (sieci). Na koniec odbył się konkurs plastyczny ph. „Razem tworzymy lepszy Internet”.

W tym roku zostały przygotowane dwie gazetki ścienne poświęcone DBI. Na korytarzu w szkole podstawowej p. Tomek i p. Monika przygotowali dla uczniów i ich rodziców dwie gazetki, jedna nt. Stop Cyberprzemocy, a druga informacyjna na temat akcji DBI i działań, jakie zaplanowaliśmy i realizowaliśmy. Jak zauważono, prezentacje te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodszych dzieci oraz ich rodziców.