Rok Oskara Kolberga w naszej szkole

Utworzono dnia 25.05.2014, 08:57

Rok 2014  został decyzją Sejmu RP ustanowiony rokiem Oskara Kolberga, znakomitego polskiego folklorysty, etnografa i kompozytora, urodzonego dokładnie 200 lat temu. Z tej okazji nauczycielki historii: p. Joanna Stodolak i p. Zdzisława Wąsacz zorganizowały dla uczniów klas IV - VI szkolny konkurs historyczno – plastyczny mający na celu przybliżenie postaci  Oskara Kolberga oraz  poszerzenie wiedzy na temat źródeł tradycji wielkopostnych i wielkanocnych istniejących w środowisku zamieszkania uczniów naszej szkoły. Zainteresowane osoby mogły wziąć udział w teście wiedzowym oraz przygotować pracę plastyczną lub prezentację z wykorzystaniem technik komputerowych pod hasłem „ Tradycje wielkanocne w moim regionie, w mojej rodzinie”. Uroczyste podsumowanie, rozdanie nagród i dyplomów zwycięzcom odbyło się 12 maja. W konkursie wiedzowym pierwsze miejsce zajęła uczennica kl. VI –Julia Wąsacz, a w konkursie plastycznym – uczennica kl. IV – Paulina Trawka. Za przygotowanie prezentacji wyróżnienie otrzymali: Agata Czarnota i Batłomiej Szczęch. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!