Robotyka

Utworzono dnia 24.02.2014, 20:13

Kolejny raz w naszej szkole witaliśmy Studentów z Politechniki Rzeszowskiej w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności "PROJEKTOR - wolontariat studencki". Realizowali oni projekt edukacyjny: Robo akcja dla uczniów z klas 4 - 6.
Głównym jego celem było oswojenie uczniów z programowaniem. Do tego celu wykorzystali programowalne klocki LEGO, co połączyło świetną zabawę z nauką i zdobywaniem nowych umiejętności.
Studenci krótko omówili wykorzystanie czujników oraz zasady działania robotów, opowiedzieli nam o podstawowych zasadach mechaniki wykorzystywanej w konstrukcjach. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się pokaz LEGO robotów.
Podczas pokazu zobaczyliśmy robo-pieska, robota skorpiona omijajacego pułapki, super szybką robo-wyścigówkę  i wiele wiele więcej. Spotkanie było wspaniałą formą edukacyjną, gdyż uczestnicy na własne oczy zobaczyli ciekawe konstrukcje robotów i dowiedzieli się wiele rzeczy o najnowszych osiagnięciach techniki.