Zaelektryzowani

Utworzono dnia 05.12.2016, 18:40

5 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja przyrody. Grupa animatorów „Zaelektryzowani” zaprezentowali spektakl pt. „Czy to magia? Nie, to czysta chemia!”. W programie uczniowie zobaczyli niezwykłe eksperymenty chemiczne i poznali intrygujące ciekawostki o budowie organizmu. W ramach pokazu uczniowie obejrzeli eksperymenty np. gwałtowny zapłon siedmiotlenku manganu, rozkład termiczny glukonianu wapnia, wytwarzanie domowym sposobem helu i wodoru czy doświadczenia związane z CO2. Uczniowie mogli nie tylko zobaczyć eksperymenty, ale również wziąć udział w niektórych z nich. Celem spektaklu poza elementem rozrywkowym było przekazanie wiedzy z zakresu przyrody w sposób ciekawy i widowiskowy.