Wielkanoc

Utworzono dnia 04.05.2017, 07:30

Wielkanoc to także szkolne świętowanie, czyli Śniadanie Wielkanocne w gronie uczniów i wszystkich pracowników szkoły. W tym roku w przygotowania włączyli się harcerze. Pod przewodnictwem Pań Agnieszki Bajdy i Anny Chmury przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny charakteryzujący najważniejsze tradycje polskie związane z tymi świętami. Wsparcia udzielił chór szkolny pod przewodnictwem Pań Marioli Tereszkiewicz i Moniki Wal pięknie wyśpiewując radosne Alleluja w pieśniach i piosenkach. Całości dopełniał uginający się pod swoją obfitością stół wielkanocny ustawiony w tle dekoracji. Najsympatyczniejszym jednak punktem tego dnia było spożywanie tradycyjnego żurku z jajkiem i kiełbaską oraz przepysznej babki przygotowanych przez szkolną kuchnię oraz Radę Rodziców pod przewodnictwem Pani Anety Siorek. Niewątpliwie był to jeden z najsympatyczniejszych dni w roku szkolnym.