WARSZTATY EKOLOGICZNE

Utworzono dnia 25.05.2017, 09:11

Ekologia to bardzo ważny temat w dzisiejszym świecie. Niestety świadomość dzieci odnośnie ekologicznych zachowań wciąż jest na niskim poziomie. Dlatego przeprowadzone
w szkole zajęcia zabrały wszystkich w podróż do świata prawidłowych zachowań ekologicznych. To bardzo ważne aby mieć pełną świadomość, że tak naprawdę, to jak dbamy o siebie i otaczający nas świat ma znaczenie dla naszego życia. Udział w zajęciach brali wszyscy uczniowie naszej szkoły klas I-VI, a także dzieci z oddziału  „0A” i „0B”.

Warsztaty przedstawiały tematykę prawidłowego segregowania odpadów, recyclingu oraz odnawialnych źródeł energii. Pozwoliły dowiedzieć się dlaczego należy segregować śmieci, jak to prawidłowo robić? Czym jest recycling? Co to energia wody i geotermalna?
 i wiele więcej. Wszystko odbyło się w ramach wspólnej zabawy, quizów oraz konkursów.