Robot mBot

Utworzono dnia 13.12.2016, 19:12

Uczniowie klas IV-VI w dniach 8- 13 grudnia 2016r.  mieli możliwość zaznajomić się z podstawami działania robota, obsługi z wykorzystaniem różnych narzędzi takich jak pilot na podczerwień czy komputer. Robot używając swoich sensorów, jeździł po planszy z wytyczoną trasą w kształcie ósemki. W ramach innowacji „Bądź optymistą. Zostań młodym programistą” uczniowie klasy V mogli napisać na komputerze program dla robota. Uczestnicy wykorzystali do tego program bazujący na języku blokowym Scratch.

Uczniowie otrzymali robot  mBot w ramach programu "Robopaczka" organizowanego przez firmę Trobot.pl