„Moja ulubiona postać z baśni, legend i mitów”- konkurs teatralny

Utworzono dnia 25.05.2017, 09:04

W Szkole Podstawowej nr 28 w Rzeszowie (Zespół Szkół nr 6) odbył się VII Międzyszkolny Konkurs pt. „Moja ulubiona postać z baśni, legend i mitów”. W konkursie wzięło udział 29 uczestników, głównie z rzeszowskich szkół podstawowych, w tym także cztery uczennice z chmielnickiej "Trójki". Uczniowie wcielali się w postacie baśniowe i mitologiczne, prezentując swoje teksty i pięknie wykonane stroje. Bardzo miłym zaskoczeniem było zdobycie, przez reprezentantki naszej szkoły, pierwszych miejsc w dwóch kategoriach:

w kategorii - monolog sceniczny, za bardzo wiarygodne wcielenie sie w rolę postaci mitologicznej - bogini Eris, pierwszą nagrodę zdobyła Daria Ciura z kl. V

w kategorii - grupa teatralna - podobny sukces osiągnęły uczennice kl. V Klaudia Ciupak, Gabriela Szyszka i Anita Ciura, za baśń "Żabi król".

Przygotowanie do konkursu odbywało się w ramach zajęć szkolnego kółka teatralnego, pod opieką pani Moniki Wójcik.