Ferie w Gromadzie Zuchowej Kwiaty Paproci

Utworzono dnia 02.02.2017, 10:29

W czasie ferii zimowych w naszej szkole odbyły się gry i zabawy dla członków szkolnej Gromady Zuchowej Kwiaty Paproci. W czasie tych kilku godzin można było poznać namiastkę harcerskiego życia. Zbiórkę rozpoczęły druhny Mariola Tereszkiewicz i Agnieszka Bajda. Po obrzędowo zapalonym świeczkowisku, odśpiewaniu naszego hymnu każdy z nas mógł siebie zaprezentować w czasie kominka. Uczyliśmy się piosenek i zawołań zuchowych, nie zabrakło także pląsów ze śpiewem. Wszyscy odbyli także próby: odwagi, milczenia i ognia. Wśród zadań prób należało: zjeść plasterek cytryny chwaląc jej wspaniały smak i jednocześnie uśmiechając się do wszystkich, odwinąć cukierek używając tylko widelca-czyli jednej ręki, spróbować jaki smak ma zawieszone na nitce jabłko, oraz przesunąć palcem nad rozpaloną świecą. Najwięcej radości sprawiły zuchom zadania ruchowe: ćwiczenia w grupach czy zwykła bitwa na śnieżki i zabawa w berka na świeżym powietrzu. Zwieńczeniem zabawy było to, na co zuszki czekały najbardziej…czyli pizza. Po tak udanej zabawie wszyscy byli głodni, dlatego pizza bardzo szybko zniknęła. Szkoda , że tylko część członków gromady zdecydowała się wyjść w tym dniu z domu, było mnóstwo zabawy, śmiechu, i pozytywnej energii, którą druhny chciały nam przekazać na każdy kolejny dzień ferii.